yükleniyor

Seo Nedir? ve Nasıl Yapılır?

SEO,bulma motorlarına karşı yapılmış olan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bulma motorlarında yükselmek yerine yapılmış olan işlemlerin hepsini kapsamaktadır.

SEO, Bulma Motorlarında sitelerin ya da sayfaların üst sıralara çıkarılmasına karşı yapılmış olan çalışmaları kapsar.

SEO'nun basit maksadı, açılımı bakımından "Arama Motoru Optimizasyonu" başka bir deyişle Bulma Motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu amaç da, sitelerde bulunan haber, hizmet ya da satışların daha çok alakalı kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

SEO; sitelerin naturel yöntemlerle ulaşamayacakları internet popülerliğine, naturel gözüken yollar faydalanarak ulaşma sanatıdır. Bu internet popülerliği, eşliğinde Google sıralama artışını da getirmektedir.

SEO İnternet reklamcılığının en prestijli ve getirisi fazla yüksek pazarlama stratejisidir.

SEO Ne Türlü Yapılır ? -Popülarite

SEO tek nevi naturel tek popülarite sağlama sanatıdır. Bu popülariteyi en naturel yöntemlerle imkanı sunan profesyoneller ise en güzel SEO Uzmanları sayılırlar.

Popülarite kelimesini internet dünyası amaçlı tanınmış olmak kelimesiyle ifade edebiliriz. Google da üst sıralarda listelenmek en güzel reklam türüdür. Fakat üst sıralarda listelenmek esasında reklam yapmakla muhtemel olmaktadır. Kısacası sitenizi fenomen duruma getirmek amaçlı yaptığınız bütün tanıtım ve reklamların sonucunda siteniz üst sıralara yükselmektedir.

Google, tek sitenin fenomen olmaya başladığını, ziyaretçi sayısının itinalı artışından ve site ile ilgili yapılmış olan link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalları ve sayısı arttıkça popülarite daha naturel ve sağlam tek yapıya kavuşmaktadır.

Bir sitenin popülaritesi, açıldığı andan bu yana dikkate alınarak gelişimi değerlendirilir ve bulma motoru neticelerine direk yansıtılır.

SEO Ne Türlü Yapılır ? -Doğallık

Natürellik, SEO çalışmalarındaki anahtar kelimedir. Google'ın yükseltme mantığı naturel tek popülarite asalına dayanmaktadır. Bu naturel popülarite zihniyeti içinde suni vaziyetler farklılık edilir ve dikkate alınmazlar. Bu suni çalışmaların sayıca fazla olması dikkate alınmamasının yanında negatif olarak dikkate alınır ve sıralamaya bu negatif amaç yansıtılır.

Doğal popülarite zihniyeti içinde, yapılmış olan paylaşım ve bütün SEO Çalışmaları, site sahibinin bilgisi dışarısında yapılmış olan çalışmalar olarak görülmelidir. Bu sayede kullanıcıların siteyi yararlı bularak farklı paylaşımlarda yer aldığı izlenimi doğmaktadır.

Sitedeki tek makalenin forumlar, bloglar ve toplumsal basın benzeri SEO'ya katkı imkanı sunan ortamlarda paylaşılması, kullanıcı eliyle yapılıyormuş izlenimi taşımalı ve sitelerin kullanıcıya ciddi anlamda hizmet eden yararlı siteler meydana geldiği olgusu oluşturulmalıdır.

Doğallık algısının temelini yaratan en mühim nitelik çeşitliliktir. Tek elden sürdürülen çalışmaların naturel görünmemesinin nedeni budur. Bu nedenle yapılmış olan çalışmaların yapısı, vakti, uygulama şekli ve sayısı benzeri kriterlerin farklılık talep etmesi sitenin naturel ve daimi yükselmesini sağlamaktadır. Gaziantep Seo 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!